Rękodzieło decoupage – Silni wolni niezależni

SILNI- WOLNI NIEZALEŻNI

Zajęcia rękodzielniczo- integracyjne i rozwoju osobistego
Blok programowy : POZNAJEMY SIEBIE I WYKORZYSTUJEMY SWOJE MOŻLIWOŚCI
DECOUPAGE

Projekt realizowany jest w kilku blokach programowych. Kolejnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu było zaproponowanie naszym młodym przyjaciołom ze świetlicy socjoterapeutycznej , aby wspólnie z seniorami poznali tajniki techniki decoupage.
To metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek (tak – takich samych, jak te, które wykorzystujesz przy stole) na odpowiednio przygotowane powierzchnie. Efekt, jaki daje ta technika, ma przypominać wzory malowane pędzlem. Decoupage nazywany jest czasem również metodą serwetkową.

Do poprowadzenia warsztatu poprosiliśmy Panią Monikę z warsztatowni w Toruniu zaprzyjaźnioną z naszym Stowarzyszeniem. Warsztaty odbyły się gościnnie w świetlicy przy ulicy Kopernika
w Ciechocinku. Dzieci i młodzież, ze świetlicy wraz z seniorami pracowali bardzo wytrwale i sumiennie. Powstały przepięknie zdobione pojemniki na drobiazgi szkolne, skarbonkę, produkty spożywcze. Metodę zdobniczą połączyliśmy z malowaniem według własnego pomysłu.

Za nami kolejne warsztaty- efektywny czas spędzony bez komórki i komputera.

Efekty można podziwiać w naszej galerii. Gratulujemy pomysłu i do zobaczenia na kolejnych warsztatach. Jeszcze w czerwcu zaplanowane są warsztaty sportowo- ruchowe w plenerze.

Z pozdrowieniem

Koordynator projektu

Agata Krzyżanowska