Ciechociński Dzień Seniora

SILNI- WOLNI NIEZALEŻNI

Blok PROGRAMOWY : „ z KULTURĄ ZA PAN BRAT”
CIECHOCIŃSKI DZIEŃ SENIORA

Za Nami Ciechociński Dzień Seniora. Przyciągnął on do Parku Zdrojowego mieszkańców i gości uzdrowiska. Organizatorem jak co roku była Miejska Rada Seniorów. Każdy tego dnia znalazł coś dla siebie. Było mnóstwo smakołyków oraz pięknych wyrobów rękodzielniczych wykonywanych głównie przez seniorów regionu.
Seniorzy mogli także zadbać o własne zdrowie dzięki badaniom profilaktycznym . Nie zabrakło występów artystycznych . Zaprezentowały się kluby i kabarety regionu. Były śpiewy, tańce i dobra muzyka. Wisienką na torcie był koncert Slavic Folk Orchestra, który dostarczył słowiańskiej podróży po Europie.

To kolejny krok naprzód – w  Ciechocinku rośnie liczba seniorów- w 2022 statystyki wykazywały
33 % ogółu mieszkańców to seniorzy powyżej 61 roku życia , a już w roku 2024 seniorzy stanowią 38 % ogółu mieszkańców. Potrzeby zgłaszane przez seniorów są ogromne i każda inicjatywa przyjmowana jest z dużym zainteresowaniem i wdzięcznością. Cieszy więc niezmiernie fakt, iż w uzdrowisku seniorzy mają swoje święto. Wielkie uznanie i szacunek dla Miejskiej Rady Seniorów, ale również dla tych, którzy dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla Seniorów.

Podziękowanie dla wszystkich wykonawców, wystawców oraz całej armii wolontariuszy zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia.

Stowarzyszenie Nasza Ostoja – to także przystań dla seniorów. W tym szczególnym dniu seniorzy, ze Stowarzyszenia czynnie uczestniczyli w obchodach tego święta.

Stowarzyszenie wystawiło stoisko z rękodziełem wykonywanym od marca na zajęciach rękodzielniczo-integracyjnych : biżuteria , igielniki, serca kwiatowe, wazoniki makramowe w ramach realizacji bieżącego projektu dla seniorów finansowanego ze środków Budżetu Samorządu Kujawsko – Pomorskiego.

W ramach realizacji projektu dla seniorów Silni Wolni Niezależni odbywają się też zajęcia relaksacyjno-sportowe i tworzy się grupa taneczna.

Seniority odważnie zaprezentowały się na deskach muszli koncertowej , a później wspólnie
z Klubem Niezapominajka Senior+ porwali wszystkich do wspólnej zabawy. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę w realizację przedsięwzięcia i pokazać , iż w środowisku seniorów tkwi ogromny potencjał , który można i należy rozwijać.
Na straży seniorów stoi armia dobrych aniołów. Do lotu podrywa wszystkich niezastąpiona przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Ciechocinku – Pani Wiesława Taranowska- w czasie tegorocznego święta skierowano w jej kierunku wiele ciepłych słów uznania i aprobaty niech więc wszelkie życzenia się spełnią, a Pani Wiesi nigdy nie zabrakło sił, a promiennym uśmiechem obdarzy każdego dobrego człowieka, który stanie na jej drodze. W grupie siła, razem możemy więcej. Jednoczmy się i uśmiechajmy do siebie , a świat będzie kolorowy nie tylko od święta

Z letnim pozdrowieniem

Agata Krzyżanowska