Pogadajmy, pośpiewajmy – integracja środowiska seniorów

POGADAJMY POŚPIEWAJMY

INTEGRACJA ŚRODOWISKA SENIORÓW CIECHOCINKA I POWIATU ALEKSANDROWSKIEGO

Dnia 15 marca 2024 w restauracji Teatralna w Ciechocinku odbyło się integracyjne spotkanie seniorów z Ciechocinka i Powiatu Aleksandrowskiego. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Nasza Ostoja i Miejska Rada Seniorów w Ciechocinku. Na spotkaniu poruszano bardzo ważne kwestie dotyczące środowiska seniorów. Prezes Stowarzyszenia Nasza Ostoja pani Iwona Roch przedstawiła prezentację multimedialną i omówiła zakres działań na rzecz środowiska seniorów 
i niepełnosprawnych .Włodarz naszego miasta Burmistrz Jarosław Jucewicz poruszył między innymi kwestię taksówki społecznej, transportu autobusowego w Ciechocinku, Karty Seniora. W drugiej części spotkania Nasi seniorzy prezentowali swoje słowno- muzyczne talenty. Gościnnie wystąpili:  
zespół LOV-MEN z Aleksandrowa Kujawskiego, Anna Przekwas, Małgorzata Naguszewska a senioryty ze Stowarzyszenia Nasza Ostoja zatańczyły taniec i na koniec tanecznie porwali wszystkich do tańca. 
W czasie spotkania zaprezentowali się także utalentowanie członkowie Stowarzyszenia Nasza Ostoja  
w poezji i monologu. Jak zawsze na medal spisali się członkowie grupy art.-teatr Scena marzeń z Klubu Senior + Nezapominajka z Ciechocinka. Na spotkaniu prezentowano rękodzieło seniorów ze Stowarzyszenia Nasza Ostoja. To niezwykłe spotkanie prowadziła pani Wiesława Taranowska 
z niezwykłą starannością , znajomością tematu i smakiem . Był to czas wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim dobrej zabawy , solidarności i wspólnoty. Wisienką na torcie były wieczorem pierwsze wybory MIS i MiSTERA seniorów w Teatrze Letnim w Ciechocinku zorganizowane przez Klub Senior+ Niezapominajka z Ciechocinka. To tylko dowód na to, iż w grupie siła . Razem możemy zrobić dużo więcej. Tak Trzymać!

Agata Krzyżanowska