“Biżuteria odciąga uwagę ludzi od zmarszczek”.

Sonja Henie

Warsztaty biżuterii z żywicy.

W siedzibie Stowarzyszenia Nasza Ostoja dzięki uzyskaniu wsparcia finansowego na działania statutowe z budżetu Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim odbyły się warsztaty aktywizujące seniorów z Ciechocinka i powiatu Aleksandrowskiego. Tym razem odbyły się kolejne warszaty dla kobiet tworzenia biżuterii z żywicy. Na warsztatach było bardzo enegetycznie, twórczo 
i kolorowo .Warsztaty poprowadziła Pani Monika Wojdyło z „ warszatowni” w Toruniu. Kobiety stworzyły unikatowe wisiorki, kolczyki , pierścionki – wszystko to czym otaczać się lubi kobieta – biżuteria jest uzupełnieniem wdzięku i urody. 
Aktywizacja środowiska poprzez twórczą aktywność i integrację stwarza płaszczyznę sprzyjającą do rozwoju, dialogu , współpracy i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu i samotności. 

Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że nasze działania zostają pozytywnie postrzegane przez Starostweo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim możemy poszerzać ofertę programową kierowaną do seniorów i osób niepełnosprawnych. Wkrótce już następne warszataty z biżuterii powertex, malowanie ceramiki tuszami. 

Jeśli nie masz sposobu na samotność, chcesz odkryć potencjał i możliwości jakie w Tobie drzemią zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia. W naszej siedzibie odbywają się także zajęcia aktywności ruchowej, gry planszowe . Wkrótce ruszy nowy projekt dla seniorów „Silni , Niezależni, Wolni .” realizowany ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Liczę że damy upust naszej wyobraźni, nie zabraknie nam inspiracji i pomysłów. Do zobaczenia.

Tymczasem popatrzcie jakie cuda powstały na warsztatach….

Agata Krzyżanowska