ODKRYWAMY TALENTY POTĘŻNIE – Otwarcie wystawy malarstwa i grafiki

Dojrzeć piękno w zarodku to początek drogi do wielkości i właściwego dialogu z drugim człowiekiem.
W dniu 25.01.2024  w  galerii „Pod Dachem Nieba” w 22 Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym odbyło się otwarcie  po konkursowej wystawy malarstwa i grafiki. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Przyjaciół Ciechocinka oraz Stowarzyszenie Nasza Ostoja.  Uroczystego otwarcia wystawy dokonał  Burmistrz Miasta Ciechocinka Jarosław Jucewicz.  Prace wystawiło 29 artystów – amatorów.   Prace prezentowali  laureaci konkursu przeglądu talentów  pt. „ Człowiek Zwyczajny- Niezwykły” w kategorii malarstwo, który odbył się w MCK w Ciechocinku we wrześniu ubiegłego roku- laureaci  Edyta Gołębczyk, Elżbieta Okulicz, Anna Laba Roszak , uczestnicy  przeglądu w kategorii malarstwo, fotografia i grafika- Jagoda Szuba, Magdalena Skowrońska, Ryszard Szuba . Gościnnie na wystawie wystawiali swoje prace  artyści z Pracowni Malarstwa Olejnego  dla dorosłych  działającej pod kierownictwem Pani Marioli Różańskiej i pani Steni Skibińskiej Bystrek w Bibliotece Miejskiej im. Janusza Żernickiego w Ciechocinku.  Gościnnie wystawili też prace uczestnicy pleneru malarskiego Pięcio-Linia, którzy tworzyli swoje prace w otoczeniu Dworku Prezydenta RP w czasie letnich koncertów Chopinowskich  organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Ciechocinka. Grupa ta pracowała pod  opieką mgr Marzeny Cecylii Karcz- pedagoga ,artysty – plastyka. Na zakończenie wernisażu wystąpił Kabaret Złota Maska i Solistka Marta Pietrzak z MCK w Ciechocinku.  

Liczymy , że wystawa  to początek dialogu twórców z odbiorcami sztuki. 

Wystawa będzie prezentowana w galerii do 26 lutego 2024 roku. Wystawiona jest także księga pamiątkowa. Chętnych  zapraszamy do pamiątkowego wpisu i zaznaczenia swojej obecności w tym klimatycznym miejscu.

Otwarcie wystawy  pokonkursowej już za nami. Emocje powoli opadły. Tymczasem czas na podsumowanie. W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w organizację wystawy – nie szczędzili swojego czasu i energii – w szczególności   Jagodzie, Grażynce, Ewie, Monice, Magdzie.  Pamiętajcie, że to Nasz wspólny sukces.  Bez Was to by się nie udało. Jestem ogromnie wdzięczna i szczęśliwa, że przyszło mi współpracować i poznać tak  wielu wspaniałych ludzi. Każde takie wydarzenie to dla nowe doświadczenie z którego wspólnie czerpiemy lekcję. Lekcję pokory, tolerancji. Przede   wszystkim mamy czerpać jednak RADOŚĆ i SIŁY i motywację do kolejnych działań. Jesteście Wielcy i za to dziękuję.

Kurator wystawy

Agata Krzyżanowska

Stowarzyszenie Nasza Ostoja