Przegląd talentów CZŁOWIEK ZWYCZAJNY- NIEZWYKŁY

CZŁOWIEK ZWYCZAJNY- NIEZWYKŁY 

PRZEGLĄD TALENTÓW

Stowarzyszenie Nasza Ostoja realizowała projekt Człowiek Zwyczajny-Niezwykły realizowany w ramach projektu finansowanego z budżetu powiatu Aleksandrów Kujawski. 


W przeglądzie wzięło udział ponad 30 wykonawców z Ciechocinka i powiatu Aleksandrów Kujawski. Nasze zaproszenie przyjęli także i gościnnie wystąpili Izabela Zajechowska z Grudziądza, Marta Pietrzak z Ciechocinka. 
Zarząd Stowarzyszenia dziękuje członkom Jury i publiczności za burzliwe i owocne obrady. Tytuł i puchar Człowiek Zwyczajny- Niezwykły otrzymał Ignacy Szymański- budowniczy z zapałek. Na uwagę zasługuje wyróżnienie specjalne Jury -Osobowość Artystyczna za talent od estrady po malarstwo i rzeźbę którą otrzymali Edyta Gołębczyk i Świeczkowski Ryszard. 


Stowarzyszenie Nasza Ostoja gratuluje zarówno tym którym udało się zająć miejsce na podium jak i tym którzy spróbują swoich sił już za rok. 


Ani twórca , ani artysta nie może ponieść porażki. Sam fakt bycia twórcą bądź artystą jest już sukcesem .”


Poziom przeglądu był bardzo wysoki i zróżnicowany w każdej kategorii od akrobatyki, poezji, muzyki, po niezwykłe nietuzinkowe rękodzieło, fotografię , malarstwo i rzeźbę. Malarstwo i fotografię będą Państwo mogli wkrótce podziwiać po raz drugi w galerii Pod Dachem Nieba w Ciechocinku . To specjalne wyróżnienie dla artystów, którzy wystawili swoje prace w MCK w ramach edycji talentów od Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka. Gratulujemy! Stowarzyszenie Nasza Ostoja cieszy ogromnie fakt, że na Nasz apel odpowiedziało wielu utalentowanych ludzi i to wielu pokoleń. Dojrzeć piękno w zarodku to początek drogi do wielkości  i prawdziwego dialogu z drugim człowiekiem. Nasze stowarzyszenie chce ten dialog prowadzić w aspekcie czynnego działania dla dobra nas Wszystkich. 

Bardzo dziękujemy MCK w Ciechocinku za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa pani Moniki Szczepańskiej. 

Informacja o naszym przeglądzie ukazała się też na stronie Nasze Miasto-Aleksandrów Kujawski.

Agata Krzyżanowska


Swoje talenty w Ciechocinku prezentowali:

 • Antonina Matuszak akrobatyka
 • Kapela Nie Do Zdarcia Tomasza Thiede działająca przy Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechocinku
 • Weronika Bednarska – wokal
 • Malwina Łuczak – wokal
 • Edyta Gołębczyk – wokal, malarstwo
 • Franek Antoszewski – wokal, gitara
 • Aleksander Ryniecki – pianino
 • Jolanta Kępczyńska – poezja
 • Kabaret Byle Do Setki z Zakrzewa
 • Grupa Kabaretowa Starowa
 • Ryszard Świeczkowski – akordeon, rzeźba
 • Tomasz Sowa, Andrzej Wierzchowski – wokal, gitara
 • Magda Kurczewska – rękodzieło
 • Anna Laba Roszak – malarstwo
 • Elżbieta Okulicz – malarstwo
 • Jagoda Szuba – malarstwo
 • Ryszard Szuba – fotografia
 • Agnieszka Siemianowska – rzeźba
 • Ignacy Szymański – rękodzieło
 • Magda Skowrońska – malarstwo