Zajęcia projektowe: Trzeba wierzyć w cuda by je czynić – pomnażamy dobro

KALIKA TEŻ CZŁOWIEK

ARTETERAPIA –  pomnażanie dobra

Samo działanie jest wartością. Twoja wartość znika, gdy rezygnujesz z chęci do zmian
 i doświadczania życia. Masz jednak wybór, dokonaj go i poświęć mu się. Czyny te dadzą ci nową nadzieję i poczucie celu.

Christopher Paolini

I dzieło dokonało się. W ramach zajęć rękodzieła w bloku programowym w ramach projektu:
 „KALIKA TEŻ CZŁOWIEK” skierowany do osób niepełnosprawnych i opiekunów.  Miesiąc maj możemy zaliczyć do bardzo pracowitych w naszym Stowarzyszeniu. Uczestnicy projektu  zdecydowali się pomóc małym pacjentom z toruńskiego hospicjum.  I podziało się. W krótkim czasie udało się  uszyć 60!!! przytulanek . Nie znajduję słów uznania i  podziwu .  Tylko to motto  Johann Wolfganga Goethego oddaje  atmosferę  i cel naszych działań.

KAŻDY JEST PANEM SWOJEGO LOSU, I MOŻE GO KSZTAŁTOWAĆ, TAK JAK RZEŹBIARZ MATERIĘ PRZEKSZTAŁCA W FIGURĘ… UMIEJĘTNOŚCI DOPASOWANIA MATERIAŁU DO TEGO, CO CHCEMY Z NIEGO ZROBIĆ, TRZEBA SIĘ NAUCZYĆ I UWAŻNIE JĄ DOSKONALIĆ”. 

To też okazja, aby przypomnieć  wszystkim naszym  przyjaciołom motto Stowarzyszenia : „TRZEBA WIERZYĆ W CUDA , ABY JE CZYNIĆ”. U NAS cuda się zdarzają.  I bez wątpienia w  naszym gronie mamy bardzo pracowitych i zdolnych uczestników.  Bardzo  nas to cieszy i buduje. To niezaprzeczalny dowód na to, że bez względu na wszystko powinniśmy walczyć o każdy nowy projekt. Ten, który realizujemy dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu pomnaża dobro. Działamy dalej. Bo kto jak nie MY!

Ze swojej strony WSZYSTKIM serdecznie dziękuję!!!!

koordynator projektu

Agata Krzyżanowska