Wystawa fotograficzna NIĆ I NITKA

AKYWNI Z SENIOREM

WARSZTAT KREATYWNOŚCI

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA ,,NIĆ I NITKA”

Stowarzyszenie Nasza Ostoja realizuje projekt finansowany z Budżetu Samorządu Województwa Kujawsko Pomorskiego pt.” Aktywni z seniorem”. 26 października 2022 roku w Miejskim Centrum Kultury
w Ciechocinku otworzyliśmy wystawę fotograficzną pt. „ Nić i Nitka.”.

Wystawa fotografii jest podsumowaniem warsztatów fotograficznych w ramach projektu. Instruktorem zajęć oraz kuratorem wystawy jest pani Sandra Kołodziejska. Udział w projekcie stworzył płaszczyznę porozumienia pokoleń: seniorom i młodzieży, oraz możliwość samorealizacji, rozwoju, podnoszenia sobie poprzeczki. Profesjonalne podejście do wielu problemów pozwala na wiele spraw spojrzeć przez pryzmat drugiego człowieka, daje poczucie bezpieczeństwa i niezależności. Wyrażenie siebie poprzez sztukę daje nieograniczoną wolność i swobodę działania. Możliwość wykreowania rzeczywistości przez twórcę. Konkretny efekt fotograficzny uczestnicy wraz z gośćmi mieli okazję podziwiać na wystawie. Każde zdjęcie ma tu swoje odbicie w kreowaniu własnej wizji twórczej i dialogu pokoleń poprzez wspólną zabawę i wyrażenie siebie.

Dobre, estetyczne doznania, budowanie porozumienia pomiędzy twórcą i odbiorcą oraz ogólne tworzenie pozytywnego wizerunku widzenia świata to idea, która stanowi integralny cel, jaki można osiągnąć poprzez aktywną i twórczą pracę.
Dziękujemy wszystkim za przybycie na otwarcie, a Ci, którzy nie widzieli efektu – dialogu pokoleń zapraszamy do obejrzenia wystawy do MCK.

Wystawa będzie prezentowana do 21. listopada 2022.

Koordynator Projektu

Agata Krzyżanowska