Zajęcia fotograficzne

AKYWNI Z SENIOREM

WARSZTAT KREATYWNOŚCI

ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE : TEORIA + NAMIOT FOTOGRAFICZNY
WSTĘPNE PRZYGOTOWANIE DO ZAJĘĆ PLENEROWYCH I WYSTAWY PT. NIĆ I NITKA

Stowarzyszenie Nasza Ostoja realizuje projekt finansowany z Budżetu Samorządu Województwa Kujawsko Pomorskiego pt. Aktywni z seniorem. Celem projektu jest aktywność seniorów – zagospodarowanie czasu wolnego, oraz wymiana między pokoleniowa: senior i młodzież. Dnia 18.07.2022 rozpoczęliśmy cykl zajęć i warsztatów z fotografii. Na początek seniorzy uczestniczyli w wykładzie teoretycznym , a następnie przy użyciu namiotu fotograficznego uczestnicy fotografowali swoje ulubione przedmioty. Pierwsze zadanie fotograficzne zostało wykonane z dużym zaangażowaniem. Uczestnicy uzyskali bardzo dobre efekty. Pierwsze prace można już podziwiać w naszej relacji na gorąco. Namiot bezcieniowy to sprzęt wykorzystywany w fotografii produktowej- chociaż nasi seniorzy i młodzież nie wystawiają swoich ulubionych przedmiotów na aukcję, z takimi efektami pracy mogliby podjąć się reklamy swoich przedmiotów. W części teoretycznej uczestnicy zapoznali się z najbardziej popularnymi akcesoriami fotograficznymi takimi jak blenda, statyw ,lampa błyskowa, światłomierz.; filtry fotograficzne. Wykład teoretyczny obejmował cykl tematów : między innymi: techniki fotograficzne, ekspozycja w fotografii, kompozycja, perspektywa. Na koniec uczestnicy obejrzeli cykl zdjęć wykonanych różną techniką i w zróżnicowanej formie : portret, fotografia artystyczna, rekonstrukcja fotograficzna, fotografia makro.

Zajęcia przebiegały w życzliwej i przyjemnej atmosferze. Naładowani pozytywnie uczestnicy zaplanowali zajęcia plenerowe z fotografii. Serce rośnie na samą myśl co będzie się działo. Będzie , będzie się działo, a zatem do zobaczenia!

Dziękujemy Sandrze za profesjonalne podejście do tematu, podzielenie się swoją wiedzą i bagażem doświadczeń w dziedzinie fotografii.

Koordynator Projektu

Agata Krzyżanowska