Spotkanie z pielęgniarką

DOŚWIADCZAM, JESTEM, CZUJĘ

DZIAŁANIE 2- POMALUJ SWÓJ ŚWIAT

Działania projektowe: warsztat : pielęgnowanie osób niepełnosprawnych, potrzeby opiekuna-

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Stowarzyszenie Nasza Ostoja  kolejny miesiąc realizuje  projekt finansowany  z Budżetu Samorządu Województwa Kujawsko Pomorskiego pt. DOŚWIADCZAM , JESTEM, CZUJĘ skierowaną do osób niepełnosprawnych i opiekunów. I kolejna spotkanie za nami. W Sali Gregoriańskiej  w parku Zdrojowym odbyło się spotkanie dla uczestników projektu. Tym razem z panią Wiesławą- pielęgniarką. Na spotkaniu omówione zostały kosmetyki i do pielęgnacji  osób niepełnosprawnych,  starszych firmy SENI – KAŻDY Z UCZESTNIKÓW SPOTKANIA OTRZYMAŁ MAŁY SUWENIR POZYSKANY OD SPONSORA . Rozmawialiśmy  także o przystosowaniu  osprzętu dla chorego: łóżko, materac przeciwodleżynowy, podnośniki. Nasi seniorzy poinstruowani byli jak rozpoznać udar.  Jak niepełnosprawność wpływa na izolację  osób z problemami, wzroku, słuchu ,  czy problemami z poruszaniem się. Poruszona została kwestia  potrzeb opiekuna i odpowiedniego zadbania o własne potrzeby.  Okazuje się również, że obecność zwierząt domowych  wpływa na redukcję stresu u osób z problemami zdrowotnymi, starszych i niepełnosprawnych. Poruszony został temat punktu konsultacyjnego dla osób niepełnosprawnych.  Relacje naszych podopiecznych wskazało na dużą potrzebę tego typu spotkań i możliwość wymiany się bieżącymi informacjami  i doświadczeniem w temacie niepełnosprawności, spojrzenia na opiekunów z innej perspektywy. Uczestnicy spotkania przy dobrej kawce , herbatce i smakowitym ciastku poruszali tematy, które nie należą do  najłatwiejszych. Zadziałało też pogotowie pielęgniarskie i szybka konsultacja medyczna . Pani Wiesława  nie zostawiła też  naszych podopiecznych  nie opuszczających swojego miejsca zamieszkania.

Bardzo dziękujemy za życzliwość, empatię i fachowe podejście do tematu. Jeśli  ktoś z uczestników naszego projektu potrzebuje fachowego doradztwa pielęgniarskiego w zakresie pielęgnacji, przeciwdziałania odleżynom prosimy o kontakt z Panią Iwoną w siedzibie Stowarzyszenia  postaramy się temu zaradzić.

Pani Wiesława okazała się  osobą otwartą  na współpracę , zaoferowała swoją pomoc w sytuacjach trudnych! Anioły stąpają jeszcze po ziemi i podrywają słabych do lotu.         

Koordynator Projektu

Agata Krzyżanowska