Organizacja czasu wolnego: yoga, kalambury malowane słowem i mimiką

DOŚWIADCZAM, JESTEM, CZUJĘ

POMALUJ SWÓJ ŚWIAT – ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I OPIEKUNÓW : YOGA; KALABURY MALOWANE SŁOWEM, MIMIKĄ , GESTEM

Stowarzyszenie Nasza Ostoja w każdy czwartek organizuje spotkania dla uczestników projektu. Realizujemy projekt finansowany z Budżetu Samorządu Województwa Kujawsko –Pomorskiego pt. „Doświadczam, Jestem, Czuję.”

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. W czasie spotkań uczymy się form relaksacji, słuchania swojego organizmu , szukania sposobu odejścia od problemów codzienności. Łapiemy dystans do spraw trudnych. Na chwilę otwieramy zasób pozytywnej energii i sposobu na wyzwolenie pozytywnych bodźców i śmiechu.
Na zajęciach poznaliśmy metodę wizualizacji – która pomaga walczyć z bólem i wyprowadzić ból z organizmu wizualizując ból jako wędrującą zieloną kulę. Wizualizacja bazuje na wyobraźni i opanowanie tej sztuki przynosi naprawdę zaskakujące efekty. Ważna jest tu systematyczność, umiejętność wyciszenia i pozytywne nastawienie, złapanie dystansu do spraw codziennych..

Koordynator Projektu

Agata Krzyżanowska