Spotkanie z dietetykiem cz. 2

DOŚWIADCZAM, JESTEM, CZUJĘ

DZIAŁANIE 2: POMALUJ SWÓJ ŚWIAT

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM- cz.2
POMIARY, KONSULTACJE INDYWIDUALNE
TEMAT: CO MOGĘ ZROBIĆ DLA SWOJEGO LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA?
Prowadzący Pani Weronika Wysocka – dietetyk

Stowarzyszenie Nasza Ostoja realizuje projekt finansowany z Budżetu Samorządu Województwa
Kujawsko Pomorskiego pt. DOŚWIADCZAM , JESTEM, CZUJĘ skierowaną do osób niepełnosprawnych
i opiekunów . W drugim bloku programowym spotkania z dietetykiem uczestnicy zmierzyli się sami ze sobą. Z pomocą specjalistycznego sprzętu medycznego analizatora składu masy ciała InBody uczestnicy naszego projektu ( grupa docelowa: opiekunowie i osoby niepełnosprawne) mogli dokonać pomiaru poziomu masy ciała, tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha), masy mięśniowej, masy ciała (BMI), beztłuszczowej i tłuszczowej masy ciała, zawartości wody, białka i substancji mineralnych. Każdy z uczestników otrzymał indywidualny wydruk z urządzenia i skorzystał z konsultacji dietetyka. Indywidualna ocena pozwoliła na rzetelną ocenę i podjęcie pierwszych kroków do redukcji swojego stanu zdrowia, zmiany nawyków żywieniowych, bądź stylu życia.
Kolejną ciekawostką była informacja, iż pierwszy posiłek należy spożyć w ciągu godziny od wstania z łóżka, a przed snem nie korzystać z urządzeń mobilnych , nadmiernego oglądania telewizji – działa to bowiem niekorzystnie na organizm i wpływa na ogólny stan zdrowia.

Urządzenie, nie pozwoliło niektórym osobom z naszego projektu ( osobom nie mogącym utrzymać
równowagi ; mające przeciwskazania z powodu epilepsji, rozrusznika serca, czy innych przeciwskazań skorzystać z pomiaru- zapewniamy Was , że pamiętamy o Was . Pani Weronika , w III ETAPIE konsultacji przygotuje indywidualny jadłospis z uwzględnieniem zasobu kalorii i waszych problemów zdrowotnych! Kto jak nie MY! Podstawą naszych działań jest pomoc i współdziałanie. Uczymy się siebie nawzajem.


Firma Salus Katarzyna Kobierska wraz z realizatorami projektu podeszła do zadania w pełni profesjonalnie ,z zaangażowaniem , sercem i empatią. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu pomiarów i konsultacji.

Koordynator Projektu

Agata Krzyżanowska