Terapia śmiechem cz. 2

WARSZTAT ZDROWY SENIOR

TEMAT ZAJĘĆ: TERAPIA ŚMIECHEM cz. 2

W Stowarzyszeniu Nasza Ostoja w ramach projektu „Aktywni z Seniorem” finansowanego z Budżetu Samorządu Kujawsko-Pomorskiego organizuje cyklicznie zajęcia dla seniorów i młodzieży. Czwartek to dzień tygodnia w którym nasi uczestnicy projektu odkrywają swoje pasje, talenty i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Po raz kolejny Pani Jolanta przygotowała dla naszych uczestników projektu terapię śmiechem.

Okazało się, że każdy z nas może uwolnić w sobie pokłady dobrej energii. Z pomocą naszej Jolki każdy z Nas uruchomił pokłady śmiechu. To doskonała forma otwarcia się na siebie i innych. Zebraliśmy w trakcie spotkania całą beczkę śmiechu, która stanowi zasób na kolejne dni tygodnia. Akceptacja, szacunek, wsparcie i wiara we własne możliwości uruchamia w Nas pokłady dobra.

Ta niezwykła lekcja pokazała naszym uczestnikom jak zacząć dzień z pogodnym nastawieniem. Jak napić się dobrej kawy uruchamiając przy tym dobre pokłady drzemiące w Nas samych. Tym razem uczestnicy spotkania mają do wykonania zadanie domowe. I jestem pewna, że co niektórzy po powrocie do domu obmyślali plan jak to zadanie domowe wykonać jak najlepiej czyli na szóstkę.

Jeśli jesteście ciekawi co z tego wyniknie zapraszamy już na kolejne zajęcia za tydzień w czwartek.


I ciekawostka: maj to miesiąc, kiedy nie tylko kwitną kasztany . Aleja bzu w Ciechocinku wabi już powoli zapachem i pięknem. Warto wybrać się na spacer , zafundować sobie aromaterapię Podobnie jak hortiterapia, leczenie kwiatami, to cudowny sposób na złagodzenie ,czy wyleczenie wielu dolegliwości. Obcowanie z naturą przywraca równowagę psychiczną, obniża stres i poprawia samopoczucie oraz karmi naszą potrzebę estetyki i piękna. To zadanie zapewne również dla Naszych pasjonatów spacerów z kijkami Nordic. Proponuję w poniedziałek kijki w dłoń i spacer aleją bzu. W ten sposób można mieć zarazem dwa w jednym! Powodzenia!


Realizując projekt „ Aktywni z Seniorem” maj upłynie nam jako miesiąc dla Zdrowia. Zapraszamy do śledzenia harmonogramu zajęć i zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do NAS.

Koordynator Projektu

Agata Krzyżanowska