GIMNASTYKA W FORMIE TAŃCA

„Taniec najpierw rodzi się gdzieś głęboko we wnętrzu człowieka.
Jest językiem duszy wyrażanym przez ciało.
Tak naprawdę nie jest istotne jak bardzo jest ono niesprawne z racji WIEKU i stopnia niesprawności.
Jeśli wsłuchamy się w siebie samych to możemy przekazać bardzo wiele, właśnie poprzez ruch (…)”

Stowarzyszenie Nasza Ostoja w Ciechocinku realizuje projekt Aktywny Senior w Ciechocinku finansowany z Budżetu Samorządu Kujawsko-Pomorskiego- Urząd Marszałkowski Toruń.

W sobotę 27.11.2021- odbyły się zajęcia projektowe: gimnastyka w formie tańca. Gościliśmy na pokładzie panią Annę Kazimierczak, która wskazała naszym uczestnikom wykorzystanie tańca jako formę integracji, rehabilitacji – taniec liniowy i taniec w kręgu. Na to wydarzenie nasi uczestnicy przygotowali sobie kolorowe aspekty ubioru. Zrobiło się pogodnie, wesoło , dynamicznie i mikołajkowo. W działania włączyły się wolontariuszki Sandra i Wiktoria. Bardzo dziękujemy. Nasi uczestnicy z sobotniego spotkania wyszli pełni wiary, pogody ducha i słońca mimo zawieruchy i deszczu w Ciechocinku i zgodnie stwierdzili, że szkoda że czas uciekał tak nieubłagalnie.

Kto żyje nadzieją, że to dopiero początek dobrego TAŃCZY BEZ MUZYKI…..

Nasi uczestnicy jak zawsze mogli liczyć także na panią Jadwigę Kułakowską, która czuwała nad przebiegiem zajęć i zmotywowała grupę, aby przygotowali niespodziankę na podsumowanie projektu. Wyłoniła prawdziwe perły, ale tak naprawdę każdy ma szansę być kreatywnym i wyrazić siebie. Na gorąco ustalała grafik próby generalnej dla chętnych. Życzę wszystkim ,aby taniec zagościł w ich sercach na długo….

Koordynator projektu
Agata Krzyżanowska